رنگ امسال

حتما شما هم با موسسه پنتون آشنایی دارید. این موسسه هر سال رنگی را به عنوان رنگ سال انتخاب می کند. در واقع این موسسه با توجه به شرایط فرهنگی و نیاز جهان در هر سال، رنگ سال را انتخاب می کند و امسال نیز رنگ آبی کلاسیک را به عنوان رنگ سال معرفی کرده است.
همانطور که در مقاله رنگ سال ۲۰۱۹ گفتیم، رنگ سال یک شِید رنگ است و در واقع مجموعه ای از رنگ ها توسط موسسه پنتون به عنوان رنگ های سال معرفی می شوند اما یک رنگ به صورت متمایز معرفی می شود و ز آن رنگ در صنایع مختلف مانند طراحی داخلی منازل، طراحی لباس و … بیشتر استفاده می کنند.
همانطور که در بالا اشاره شد، در سال ۲۰۲۰ رنگ آبی کلاسیک به عنوان رنگ سال شناخته شده است. این موسسه می گوید رنگ آبی کلاسیک (شماره رنگ ۱۹-۴۰۵۲) القا گر احساس آرامش و اعتماد به نفس است. همچنین معتقدند که رنگی کاربردی است که همه به راحتی با آن ارتباط بر قرار می کنند و می توانند در زندگی خود ( چه در رنگ لباس ها و چه در رنگ وسایل منزل و … ) از آن استفاده کنند.
این موسسه می گوید سال ۲۰۱۹ رنگ مرجانی رنگ سال بود که بازتابی از احساس سرزندگی و شادابی بود و امسال رنگ آبی بازتابی از آرامش و صلح خواهد بود.
به گفته موسسه پنتون، این رنگ اکنون در صنایع زیادی کار خود را آغاز کرده مانند سالن های زیبایی (برای آرایش ناخن ها، سایه و …)، صنایع پارچه سازی ( تولید انواع پارچه با رنگ سال)، طراحی داخلی ( رنگ دیوار و اکسسوری مربوط به منازل) و …

 اما از این موضوع قابل نشویم که این رنگ تنها رنگ سال ۲۰۲۰ نیست بلکه رنگ های دیگری نیز برای امسال انتخاب شده اند. رنگ هایی مثل زرد روشن، زعفرانی و …اگر میخواهید این رنگ ها را بشناسید مقاله رنگ های برتر بهار2020 را مطالعه کنید.
  

برچسب ها :